Kilo vermek isterken farketmeden yapılan yanlışlar ya daha yavaş kilo vermenize ya da hiç kilo verememenize sebep oluyor. Yaptığımız araştırmalar ile farketmeden yaptığınız bu hataların sizlere yardımcı olmasını istedik.sağlıklı kilo vermek ile ilgili görsel sonucu

Sağlıklı kilo kaybı, vücuttaki fazla yağdan kayıptır. Gerçekten yağ oranınızda azalma olduğunda vücudunuzun her alanına bu yansır. Kilo verdiğinizi sanarken gözaltlarınız ve yanaklarınız çöküyorsa sağlıklı kilo kaybı yerine kendinizi kandırıyorsunuz demektir. Kilo sandığınız kayıp, aslında su ve kastır.

Şimdi yapmanız gereken ana kurallara birlikte göz atalım:

İlgili resim Yiyeceklerin üzerinde yazan kalori miktarını incelerken, yağ oranına da dikkat etmeniz gerekir. Düşük kalori değeri yazabilir fakat tamamı yağlardan oluşan bir yiyecek de olabilir .

su içmek ile ilgili görsel sonucu

Her gün yeterli miktarda su içilmelidir.

doğal şeker ile ilgili görsel sonucu

Şeker eşiğini yükseltmek. Doğal şeker kaynaklarıyla yetinmek gerekir.

junk food ile ilgili görsel sonucu

Şekerleme, abur cubur veya çikolatayı her an görünür kaplarda ve ortamlarda bulundurmamalısınız.

healthy snack ile ilgili görsel sonucuBütün gün aç kalarak kilo vermeye çalışmak yerine düzenli ve sağlıklı beslenmeye geçiş yapmalısınız.

İlgili resimVücudunuzdan çok fazla kalori azaltmak aslında sizi şişmanlatır. Haftada 500 gram kilo vermek için beslenmenizden haftalık 3500 kalori kesmeniz gerekir.

breakfast health ile ilgili görsel sonucu Kahvaltı kesinlikle atlanmamalıdır. Fakat kahvaltıda ne tükettiğiniz de bir o kadar önemlidir. Harcadığınızdan daha çok yağ ve enerji alırsanız kilo veremez, aksine kilo alırsınız.

İlgili resimKoşmanın yürümekten daha fazla kilo kaybettireceğini düşünmek yanlış olacaktır. Ne kadar uzun yol yaparsanız o kadar fazla yağ yakarsınız. Koşmanız gerekmez, yürümek de yeterli olacaktır.

stretching ile ilgili görsel sonucuEgzersiz yapmamak en büyük hatalarınızdan biri olacaktır. Spor yapacak vakit bulamadığınızı söylemek yerine bir an önce harekete geçmelisiniz.

dont give up gym ile ilgili görsel sonucuVe en önemli maddeyi en sona bıraktık. Asla pes etmeyin! Karşınıza çıkan sıkıntılar ne olursa olsun beslenmenize ve antrenmanlarınıza asla ara vermeyin.

Günlük alışkanlıklarımızı yerine getirirken vücudumuza verdiğimiz zararın farkında değiliz. Farkında olsak da pek önemsemiyoruz. Fakat en azından yukarıda belirttiğimiz birkaç maddeye dikkat ederek hem daha sağlıklı hem de yaza daha erken hazırlanmış olabiliriz .