Spor Sonrası Tüketebileceğiniz Pratik ve Sağlıklı Yiyecekler

21 Mayıs 2018
261 Okunma

Spor sonrası sağlıklı beslenme konusunun ne denli önemli olduğunu bilsek de, çoğumuz gün içerisinde bir iki atıştırmalık yemeden duramıyoruz. Antrenmandan önce karnınızı tok tutmak, antrenmandan sonra toparlanmayı hızlandırmak veya sadece açlığınızı bastırmak için olsun, hazırladığımız pratik tarifler aktif kadının çantasında mutlaka olması gereken cinsten! En iyi sonuçlar için yüksek şekerli veya işlenmiş gıdalar yerine lif ve protein bakımından zengin yiyecekleri tercih edin.

spor-sonrasi-saglikli-beslenme

Hazırladığımız pratik tariflerle bir daha asla sağlıksız şeyler yemek zorunda kalmayacaksınız!

Antepfıstığı

Antepfıstığı, pratik olduğu kadar lezzetli bir atıştırmalıktır. İyi miktarda kas yapımını destekleyen protein (30 gramında 5g), sağlıklı yağlar (yaklaşık yarısı tekli doymamış yağ olarak 30 gramında 10g), lif (30 gramında yaklaşık 2g) ve başka bir sürü önemli besin (B6 vitamini, bakır, manganez ve potasyum dâhil) ihtiva eder. Kabuğundan çıkarıp yemek biraz vakit aldığından aşırı miktarlarda tüketmeniz de zordur.

Somon ve Ton

Protein ve Omega-3 yağ asitleri bakımından zengin bu iki balık cinsi harika birer akşam veya öğle yemeği olabilir. Ancak dışarıdayken yiyebileceğiniz en pratik yiyecek tercihi olmayabilirler. O yüzden konserve balık daha akıllıca olacaktır. Açın ve yiyin, bu kadar basit!

Enerji Barı

Hem pratik olması hem de tadı açısından uzun süredir en tercih edilen atıştırmalıklardır. Ancak en az 10g protein ve bol bol lif içeren çeşitlerini tercih etmekte fayda var. Atıştırmalık olduğundan toplam kalorisi 250’yi geçmesin. Kuruyemiş, çekirdek, tohum ve meyve kurusu içerenlerden yiyin.

Süzme Peynir

Proteini yüksek, kalsiyumu bol ve yanınızda taşıması kolay besleyici bir atıştırmalık ama yağı az olsun. Elma veya armutla birlikte tüketildiğinde hem harika bir lezzet ortaya çıkıyor hem de besin açısından meyveyle dengelenmiş oluyor.

Yoğurt

Sade yoğurt protein, kalsiyum ve bağırsaklara faydalı probiyotiklerle doludur! Ayrıca meyveden ana yemeğe, tatlıdan kahvaltılığa kadar her şeyin yanında iyi giden bir kıvamı ve lezzeti var.

İlginizi çekebilir

Zaman Kazandıran 3 Muhteşem Kısa Antrenman Programı
Egzersiz-Spor
8 Okunma
Egzersiz-Spor
8 Okunma

Zaman Kazandıran 3 Muhteşem Kısa Antrenman Programı

Spor Card - 18 Şubat 2019

Bacaklarınızı inceltmek, karın kaslarınızı çıkarmak ve biçimli bir üst vücut geliştirmek için dünya kadar vaktiniz yok, biliyoruz. Burada verdiğimiz 20…

İş Çıkışı Yapabileceğiniz Bu Antrenmanlarla Yağlarınızı Yakın!
Egzersiz-Spor
12 Okunma
Egzersiz-Spor
12 Okunma

İş Çıkışı Yapabileceğiniz Bu Antrenmanlarla Yağlarınızı Yakın!

Spor Card - 15 Şubat 2019

Karın kasları patlasın, yağlar erisin! Bu antrenman programlarını çalışanlar kolayca yapabilecek, bu kez spor bırakılmayacak. Uzman antrenörlerin hazırladığı bu üç…

Old School Body Building Deneyimi İçin Young&Healthy Fitness Club’ı Deneyin!
Spor Salonları
32 Okunma
Spor Salonları
32 Okunma

Old School Body Building Deneyimi İçin Young&Healthy Fitness Club’ı Deneyin!

Spor Card - 13 Şubat 2019

Kimsenin gezmeye doyamadığı İstiklal Caddesi’ne 5 dakika mesafede, size Gold GYM zevkini yaşatacak bir spor salonunda fitness becerilerinizi arttırmak ve…

Yorum yapın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.