Kas Yapmak Genç Kalmanızı Sağlıyor!

26 Nisan 2019
183 Okunma

Jennifer Nicole Lee, ikinci oğlunun doğumundan sonra, 2003 yılında tam 91 kilo olmuştu. “Hayatım boyunca kilolarımla başım dertte oldu ama anne olunca çocuklarıma bakabilmem için kendime çekidüzen vermem gerektiği daha derinden dank etti” diyor. “Ve iş sadece mayo içinde fit gözükmek değildi.” İşte dönüşümü de böyle başladı.

43 yaşında hayatının en iyi fiziğine sahip olan ünlü antrenör ve fitness model Jennifer uzaktan koçluk, antrenman videoları, kitapları ve giyim malzemeleri olan büyük bir şirketin sahibi. Bununla birlikte birçok kadının fizik hedeflerine ilham oluyor. Biz de Jennifer’dan yaşlanma karşıtı tüyolarını bizlerle paylaşmasını istedik. Sözleri şöyle: “Eğer yaşlanmaya izin verirseniz yaşlanırsınız. Cehennem buz tutana kadar Doğa Ana’yla savaşmaya devam!”

1. Kas Geliştirin

genclik-iksiri

“Kas gençlik pınarıdır ve metabolizmanızı harla yanan bir ocağa dönüştürür” diyor Jennifer. Tek seferde birçok kas grubunu aktive ederek koordinasyon inşa etmenizi ve vücudunuzdaki dengesizlikleri düzeltmenizi tavsiye ediyor.

2. Bol Bol Uyuyun

“Çoğumuz ışıkları çok geç söndürüyor” diyor. “Ağır çalışıyoruz, spor yapıyoruz, zorlanıyoruz. Nitelikli bir uyku çekerek daha iyi toparlanabilir ve ertesi güne daha enerjik başlayabilirsiniz.”

3. Sabahları İlk İş Egzersiz Yapın

genclik-sirri

“Ruh halinizi düzeltip enerji seviyenizi yükseltir ve insanda başarı hissi yaratır” diyor.

4. Antioksidan Tüketin

“Daha iyi hissetmenize, daha iyi görünmenize ve inme ve kalp krizi gibi yaşlanmayla ilintili hastalık riskinizi azaltmanıza yardımcı olurlar” diyor Jennifer. Yeşil çay, nar suyu ve mavi yemiş gibi antioksidan zengini besinler tüketin.

5. Eklemlerinizi Hareket Ettirin

Jennifer yavaş ve sabit düzen kardiyonun yeterli olmadığına yıllar önce kanaat getirmiş. Şimdi ise çevik kalabilmek için yüksek yoğunluklu aralık antrenmanı (HIIT) ve plio egzersizleri, eklem ve tendonlardaki esneklik içinse yoga, yüzme ve esnemeyi eksik etmiyor. “Yaşınız eklemlerinize bağlı, o yüzden onlara iyi davranın.”

6. Bağırsaklarınızı Koruyun

Jennifer kimçi (Kore turşusu) ve sauerkraut (Alman turşusu) ile probiyotik zengini gıdalar gibi bağırsak dostu, mayalanmış gıdalardan tüketmenizi tavsiye ediyor. Hazma iyi geldikleri gibi iltihaplanmayı da azaltıyorlar.

7. Stresi Azaltın

genclik-kuru

“Stres her yaştaki insana zarar verir. O yüzden meditasyon, yoga ve esneme gibi aktivitelerle biraz gevşeyin.”

8. Cildinize İyi Bakın

Bronzlaşma ve susuz kalma cildinize zarar verip erkenden yaşlanmasına yol açabilir. Bol su için, güneş çıkmadan krem sürün, nemlendirici kullanın, diyor Jennifer.

Yazan: Kevin Gray

İlginizi çekebilir

Sporda İlerleme Nasıl Sağlanır?
Egzersiz-Spor
Egzersiz-Spor

Sporda İlerleme Nasıl Sağlanır?

Spor Card - 23 Eylül 2019

Ders çalışmazsanız matematik sınavından geçemezsiniz… Ve ilerleme kaydedemiyorsanız da salonda vücudunuzu geliştiremezsiniz. Nasıl yapılacağını öğrenin. Uzmanına sorduk! Sporda İlerleme Nedir?…

Kadınlar İçin Seksi Üst Vücut Antrenmanı
Egzersiz-Spor
46 Okunma
Egzersiz-Spor
46 Okunma

Kadınlar İçin Seksi Üst Vücut Antrenmanı

Spor Card - 20 Eylül 2019

Eğer üst vücudunuzu geliştirmek istiyorsanız, kol, omuz ve göğüs kaslarınızı biçimlendirip sıkılaştırmanız gerekiyor. Farklı antrenman yöntemlerinin en iyi özelliklerini bir araya…

Sporcard Kanserli Çocuklar İçin #Umuda Koşuyor!
Genel
77 Okunma
Genel
77 Okunma

Sporcard Kanserli Çocuklar İçin #Umuda Koşuyor!

Uluç - 19 Eylül 2019

Sporcard olarak Kanserli Çocuklara Umut Vakfı’nın düzenlediği Umut Koşusu’nu destekliyoruz. 22 Eylül’de Büyükada’da #UmudaKoş’uyoruz. Seni de ailemizin bir parçası olarak…

Yorum yapın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.