Ana Sayfa Genel Köpeğinizle Kilo Vermek Çok Kolay!

Köpeğinizle Kilo Vermek Çok Kolay!

Kilo mu vermek istiyorsunuz? Bildiğiniz tüm yöntemleri, tüm diyetleri unutun…  Size birebir deneyimlediğimiz ve olağanüstü verimli sonuçlar aldığımız bir yöntemden bahsetmek istiyoruz.

Ama öncesinde sağlıklı yaşamın olmazsa olmazı ‘’spor’’ ile ilgili size iki sorumuz var. Hiç yağmur, çamur demeden kışın ortasında sabahın köründe kalkıp yürüyüşe çıktınız mı? Ya da akşam işten döner dönmez o yorgun halimizle çıkıp parklarda gezdiniz mi? Hayır dediğinizi duyar gibiyiz… Biz gezdik, elbette kendimiz için değildi bu gezinti. Ama sonra hayatımıza ve sağlığımıza kattığı değeri yavaş yavaş fark etmeye başladık.

Bu yazımızda en sadık ve evcil dostumuzun düzenli spora ve sağlıklı yaşama etkisini anlatmak istiyoruz. Onlar kim mi? Köpekler… Yakılacak kaloriyi hesaplamaya hazır mısınız?

Sabah Yürüyüşü Mutlaka Yapılmalı

kopek

Yüzünüzde bir ıslakla uyandırıldınız, saat 06.00; sizi heyecanla karşılayan bir dostunuz, evden çıkıp işe yetişmek için ise tam bir saatiniz var. Bu diyet programında öncelikle ayılmak için yüzümüzü soğuk suyla yıkıyoruz, üstüne bir bardak ılık su içiyoruz. Bu arada hava durumunun önemini paylaşalım keza gerekirse botla bile koşmanız gerekebilir. Özellikle karlı havalarda su geçirmez ve kaymaz bir bot tavsiye edebiliriz.

Köpeklerin enerjilerini atmaları için en az yarım saat yürüyüş yapmaları gerekir, tabi bu arada diğer ihtiyaçlarını da sizi hiç yormadan karşılarlar. Onları gezdirirken ritmik bir tempoda parmak uçlarında hafif koşumuza başlıyoruz. İstanbul’da koşacak yer mi kaldı demeyin; saat daha 6 ve herkes uyuyor! Ayrıca biraz hızlanmanız da gerekebilir; daha eve gidip duş almanız, hazırlanmanız ve bir bardak taze sıkılmış portakal suyu içmeniz gerekiyor.

Öğlen Ölçüyü Kaçırmayın

kopek-sahip

Evet biliyoruz işe geç kaldınız, üzülmeyin ilk hafta alışma süresi ve böyle durumlarla karşılaşmanız gayet doğal… Protein ağırlık bir öğün tavsiye ediyoruz; hatta düşük kalorili bir tatlı bile yiyebilirsiniz; akşam için fazlasıyla enerji toplamanız gerekecek. İşinizde her ne kadar yorulursanız yorulun; sizi evde sabırla bekleyen ve bütün gün enerji depolamış biri sizi bekliyor olacak!

Akşam Tempolu Koşu Vakti

sarasota-vets-1

Yorgun argın eve geldiniz, açsınız, uykusuzsunuz, değil egzersiz yapmak; başınızı kaldıracak haliniz yok. Evet, ama asla böyle bir lüksünüz olmayacak tabi ki. Üstünüzü değiştirmekle vakit kaybetmemenizi öneririz. Spor ayakkabılarınızı giymeniz yeterli olacak. Eee öğlen tatlıyı yedik; minik dostumuz da enerji dolu! Bir saat tempolu koşu onu biraz olsun sakinleştirir belki… Merak etmeyin sokaklar hala boş, herkes yemeğe yetişmeye çalışıyor olacak siz gezerken. Hadi; daha eve gidip duş almanız ve ardından meyveli yoğurt ya da bol tahıllı bir granola yemeniz gerekiyor.

Diyetimizin bir günü böyle ve en kötü ihtimalle anlattığımız bu bir günü 10 yıl boyunca uygulayacaksınız. Ama emin olun ki hayatınızın en sağlıklı, en fit ve en güzel günleri olacak.

Köpekleriyle gezen insanların ne kadar fit göründüklerini fark etmediniz mi hiç? Bunun daha tatil günleri, pazar koşuları, park gezintileri, veteriner ziyaretleri, kışı, yağmuru, çamuru var.

Tekrar soralım! Yakılacak kaloriyi hesaplamaya hazır mısınız?

CEVAP VER

Lütfen yorum alanını doldurun!
Lütfen isim alanını doldurun!

SON EKLENENLER